Watford Open Graded Meeting 12th August 2009
Damp and overcast followed by intermittent rain
Please be aware of the parking restrictions. Use school car parks
Track Events - 100m/200m/1500m/3000m
Field Events   - Hammer
First Race in each event is the 'slowest'
400mH 18:45
1 15 W Hartley Woking U20M 56.63
2 257 S McLoughlin Walton SW 01:04.45
3 16 C O'Niell Bracknell SW 01:06.62
100m Race 1 0.3 M/S 19:03
1 38 A Rochester Barnet & D W45 14.59
2 27 B Wilson WSEH U13G 14.66
3 18 L Canning Unatt U13B 15.01
4 128 S Bentley Watford H U13G 15.23
5 129 C Bentley Watford H U15G 15.49
6 37 C salvary Trent PK W50 15.76
7 26 M Stainton Unatt M45 16.24
100m Race 2 0.4 M/S 19:05
1 93 A Wright R&N U13B 13.90
2 271 J Jones Herts P U13B 14.11
3 110 T Blackman MMK SM 14.11
4 284 C Hopkins Unatt SW 14.18
5 272 S Jones Herts P U13B 14.20
6 71 J Haill D&T U13G 14.35
7 267 D Rubini St Mary's R U13B 14.78
100m Race 3 0.1 M/S 19:07
1 290 J White Chiltern H U13B 13.57
2 247 R Hill-Brown South Australian M M50 13.59
3 65 S Crouch Reigate U15G 14.01
4 273 S Biegel Banbury H U15G 14.05
5 248 L Hopkins D&T W45 14.11
6 411 A Nicholson Bedford U13G 14.12
7 259 M Bartram Newmarket Joggers U13B 14.49
100m Race 4 0.6 M/S 19:10
1 9 L Taylor Barnet & D M50 13.39
2 252 T Davidson R&N SW 13.49
3 250 B Evans North Devon SW 13.61
4 5 N Gibson Peterborough SW 13.81
5 114 R Lacey Bungay U15B 13.82
6 17 A Lomax Woking U13B 13.83
7 420 G Robinson WSEH U13M 13.88
100m Race 5 0.6 M/S 19:12
1 51 J Steer Unatt U17M 12.57
2 6 L Taylor Unatt M40 12.79
3 68 M Warren WSEH SW 13.14
4 12 L Poingdestre Godalming SW 13.22
5 282 T Kerr-Chin R&N U13B 13.28
6 278 T Ward MMK U15G 13.46
7 406 J Lawrence MMK M50 13.58
8 439 J Owler St Albans U13B 15.73
100m Race 6 0.3 M/S 19:15
1 88 J Harvey St Marks U15B 12.28
2 47 H Bhandal ESM U15B 12.51
3 125 D Greene WSEH SM 13.19
4 251 L Parkes Unatt U13B 13.23
5 95 J Charles Harrow U20W 13.46
6 87 E Clarke WG&EL U17W 13.92
7 145 L Owler St Albans U15G 14.78
100m Race 7 0.8 M/S 19:18
1 7 R Barrett WSEH U17M 12.19
2 101 M Bigg SBH SM 12.22
3 28 N Wilson WSEH M50 12.53
4 19 P Canning Unatt M40 12.75
5 263 L O'Dell Luton U20M 12.85
6 281 B Aggett Unatt SM 13.01
7 49 S Hansell Newmarket Joggers U20M 14.32
100m Race 8 0.4 M/S 19:21
1 421 C Wingfield Barnet & D U15G 12.28
2 48 A Angell ESM U15B 12.44
3 405 P Benedickter LAC M40 12.52
4 70 J Larken Corby U15B 12.61
5 35 J Edgley Newmarket j U15B 12.79
6 135 M Wallington Unatt U17M 12.80
7 134 A Lukeman Unatt U17M 18.86
100m Race 9 0.8 M/S 19:25
1 52 C Travis Thurrock SM 11.66
2 81 T James Unatt U20M 11.87
3 31 O Brooks SBH U17M 12.00
4 404 N Gilbert LAC U20M 12.43
5 58 E Confino Lon Heath U20M 12.72
6 24 G Taha VoA SM 12.74
7 269 K Adomakoh Watford H U20M 14.24
100m Race 10 1.2 M/S 19:30
1 140 N Nottinson-Nyaaku SBH U20M 11.90
2 82 T Larkin WGEL U17M 11.91
3 80 T Black Unatt U20M 12.06
4 53 T Walton Unatt U20M 12.10
5 86 E Uwaifo Harrow U15B 12.22
6 79 L Macdevitt Reading U15B 12.33
7 69 C Monye WSEH SW 12.43
8 286 I Mekras NEB SM 12.61
100m Race 11 1.2 M/S 19:34
1 276 J Ramos NEB U20M 11.33
2 46 M Charles Harrow M35 11.70
3 104 F Blackett Reading U15B 11.73
4 253 K McCarthy Belgrave H SM 11.79
5 111 R Gaster VoA SM 11.98
6 13 K Egbunike ESM U17M 12.18
7 54 J Otugade SBH U15B 12.70
100m Race 12 0.3 M/S 19:38
1 41 J DaSilva Harrow SM 11.29
2 413 M Obiri-Darko ESM U20M 11.51
3 30 D Barber VoA SM 11.58
4 280 J Chin R&N U17M 11.68
5 133 K Moss St Albans U17M 11.87
6 59 M Mohammed London H U17M 12.12
7 121 A Okeyemi Harrow U15B 12.77
100m Race 13 0.5 M/S 19:42
1 62 M Bjwo TVH U20M 11.23
2 403 J Blake Aylesbury SM 11.33
3 299 R Fox BMH SM 11.38
4 292 T Opta Leeds Uni SM 11.65
5 266 R Reed Nene Valley H U17M 12.04
100m Race 14 1 M/S 19:45
1 33 J Ramsbottom Watford H U20M 11.00
2 32 S Watts WG&EL U20M 11.11
3 295 S Buckeridge ESM SM 11.13
4 61 S Marshall Coventry SM 11.36
5 63 T Scott TVH U17M 11.40
6 285 J Woodfinch LAC U17M 11.62
100m Race 15 0.7 M/S 19:49
1 407 A Balogun Ilford SM 11.12
2 64 L Sylvester TVH U20M 11.16
3 270 M Dyble Basildon U20M 11.18
4 60 A Twomey Coventry U20M 11.31
5 117 H Ihuoma Ilford U20M 11.38
6 408 A Green Ilford U20M 11.58
100m Race 16 0.2 M/S 19:55
1 261 A Ogunyemi E&H SM 10.53
2 193 M Galliers WSEH U20M 10.66
3 260 N Ossai SBH SM 10.96
4 109 F Owolade Blackheath SM 11.12
5 192 E Obbit WSEH U20M 11.43
1500m Race 1 20:04
1 96 S Mayfield Fairlands V M40 05:22.92
2 102 C Matthams Orion U15G 05:25.05
3 4 J Garber Herne Hill VM 05:27.33
4 496 K Ditton WSEH U13G 05:28.88
5 331 L Coward Invicta U13G 05:32.76
6 106 L Freeman WG&EL U17W 05:33.25
7 158 H Sutherland WPH U13B 05:34.05
8 185 A Williams VoA U13B 05:34.71
9 329 E Milbourn WSEH U13G 05:35.58
10 446 L Pettit Serpentine W40 05:36.66
11 461 A Bunn CONAC U13G 05:40.33
12 330 A Old Invicta U13G 05:41.84
13 113 M Kingston Bungay U15B 05:44.52
14 34 W Godddard WSEH U13B 05:48.26
15 491 F Jones Chiltern H U13G 06:03.10
1500m Race 2 20:11
1 423 S Perkin Chiltern H M40 05:02.54
2 66 J Barber Owls U15M 05:03.88
3 92 J Pulsford R&N SW 05:04.23
4 288 C Thomas Lincoln Wellington U13G 05:09.79
5 297 L Beeby Leicester Cor U13B 05:10.33
6 144 M Kiraly Serpentine SW 05:11.10
7 487 S Smithson Fairlands V M40 05:13.38
8 259 M Bartram Newmarket Joggers U13B 05:16.37
9 254 A Cheverton CONAC U13G 05:17.87
10 426 C Mackintosh St Albans U17W 05:18.21
11 479 J O'Hearne Chiltern H U13B 05:23.83
12 130 H Morton Chiltern H U13G 05:24.85
13 296 I Mitchell-Jarvis Leicester Cor U13G 05:26.37
14 418 E Barraclough Chiltern H U13G 05:29.86
15 430 D Yeomans St Albans U17W 05:36.09
1500m Race 3 20:18
1 347 A Hislop AFD M40 05:00.85
2 436 C Sanders M&M U17W 05:01.74
3 153 M Shreeves Bedford & C U15G 05:01.82
4 298 A Beeby Leicester Cor U15G 05:02.24
5 167 N Gosling MKK SM 05:03.97
6 444 G Baynham WSEH U15B 05:04.49
7 116 K McMorran Bungay U15B 05:04.79
8 303 G Tuckfield Orian U13G 05:07.38
9 316 G Keane Luton U15G 05:07.95
10 21 C Bishop Basildon U17W 05:08.73
11 45 R Byren Oxford U15G 05:12.56
12 120 J Hailstere Hillingdon U15M 05:13.28
13 414 K Tuttlebury Chelmsford U20W 05:15.46
14 124 S Crofts Chelmsford U15G 05:44.65
1500m Race 4 20:25
1 433 P Oatham Thurrock M50 04:54.01
2 419 R Murray Bedford U15G 04:54.04
3 98 S Delgado WPH U15B 04:56.08
4 107 C McKie West Suff U13B 04:58.28
5 157 J Alexander Colchester U15B 04:59.39
6 452 J Cochrane Chiltern H U13B 04:59.97
7 22 E Ballard Basildon U17W 05:00.22
8 438 L Crawford VoA U15G 05:02.17
9 283 C Charleston Chelmsford U13B 05:03.10
10 93 A Wright Rugby U13B 05:03.98
11 279 L Harley Camberley U15B 05:04.72
12 50 M Steer St Albans U15G 05:05.05
13 432 R Oatham WG&EL U20W 05:16.76
14 174 C Simm SBH U20W 05:17.45
15 166 B Smyton Corby U15G 05:18.93
1500m Race 5 20:32
1 91 T Fowler Met Police M45 04:49.35
2 448 T Wapshare WPH U13B 04:51.11
3 186 B Kelsey SBH U13B 04:51.58
4 196 D Shortridge VPH M35 04:52.67
5 182 D McKeown Coventry U15B 04:52.91
6 177 R Walcott-Nokes Luton U15G 04:53.45
7 326 H Preedy AFD U15G 04:53.69
8 311 T Herdman-Smith MMK U13B 04:56.58
9 468 J Clifford SBH U15B 04:57.80
10 164 C Appleby VoA U20W 05:00.32
11 483 S Rust London H SW 05:02.68
12 187 E Boast Bedford & C U17W 05:02.77
13 175 R Gardiner SBH U20W 05:03.14
14 484 L James WSEH SW 05:14.88
1500m Race 6 20:39
1 428 K England-Archibald VPH U15B 04:44.43
2 478 N Doyle Herts P U15B 04:45.75
3 275 C MacMillan Banbury H U15G 04:46.93
4 460 K Rushton Conac SW 04:47.14
5 197 L Clooona Herts P U15B 04:48.30
6 459 J Clarke Conac W45 04:49.02
7 443 G Cockle WSEH U13B 04:49.77
8 170 N Davis Harrow U17M 04:50.29
9 94 E Waugh Rugby SW 04:50.82
10 469 D Brumby MMK SM 04:50.98
11 84 R Hall Kettering SW 04:52.67
12 188 A Boast Bedford & C M55 04:55.17
13 147 A Johnson Chiltern H U15B 04:57.06
14 409 S Sales WG&EL U17W 04:58.34
15 410 G Sales WG&EL U20W 04:58.76
1500m Race 7 20:46
1 168 R James MMK SM 04:33.88
2 131 S Jackson Fairlands V SM 04:34.58
3 3 S Crumly Newbury U20W 04:37.43
4 307 P Crout TPRC U15B 04:39.41
5 425 A Patterson Fairlands V SM 04:40.73
6 146 B Whitney Chiltern H U15B 04:41.04
7 23 N Gray Medway SW 04:41.28
8 453 M Cameron ESM U17M 04:41.54
9 20 J Callaway Loughborough uni SW 04:42.22
10 466 F Vincent Leicester Cor U17W 04:43.42
11 100 K Jack Peterborough ac U15B 04:43.66
12 268 S Eglen AFD U15B 04:44.97
13 429 L Ferrar St Albans U17W 04:45.02
14 310 B Silverstone Orian U15B 04:45.47
15 118 K Steed Benfleet M45 04:47.37
1500m Race 8 20:52
1 1 S Ashman Leicester Cor U15B 04:31.88
2 494 T Watson Basingstoke U17M 04:33.29
3 151 J Knight Herts P SM 04:33.50
4 78 B Churchman Bedford U15B 04:33.92
5 136 R Isaacson Bedford U15B 04:34.60
6 262 J Crabtree East Cheshire U13B 04:34.62
7 450 B Sutherland WPH U15B 04:35.12
8 332 R Hislop AFD U15B 04:37.31
9 25 A Snook Loughborough Uni SW 04:37.71
10 122 K Goode Basildon SW 04:38.23
11 445 T Holden SLH U13B 04:39.10
12 74 E Roched MMK U17W 04:39.78
13 306 D Croutt TPRC VM 04:39.81
14 315 B Bradley WSEH U15B 04:40.81
15 287 L Thomas Lincoln Wellington U20W 04:45.64
1500m Race 9 20:57
1 454 J Cozens Sphinx U17M 04:25.63
2 119 M Briggs Benfleet SM 04:28.59
3 481 A Cloona Herts P U17M 04:29.07
4 162 S Ashcroft ESM U20M 04:29.85
5 126 D Barraclough Chiltern H U15B 04:31.15
6 184 J Hill Sale H SW 04:31.51
7 39 G Bell ESM U17W 04:33.25
8 123 E Adams AFD SW 04:33.58
9 442 T Drury Hillingdon U17M 04:33.71
10 320 R Walker Highgate SM 04:34.20
11 8 N Clinton Swindon U15B 04:38.48
12 160 C Tarplee Solihull SW 04:40.24
13 255 S Burgin Winchester & D U20W 04:40.77
14 431 S Bennett Bedford & C U17M 04:40.97
15 161 M Shelley ESM U20M 04:46.29
1500m Race 10 21:03
1 301 G Bennett D&T U17M 04:24.74
2 480 P Lemmon London H M45 04:25.88
3 103 P Stuart Bedford & C U17M 04:26.34
4 29 R Driscoll Tonbridge U17M 04:27.13
5 97 R Spence Hillingdon U17M 04:27.40
6 416 L Dowsett Cambridge U20W 04:27.66
7 191 P Anker SBH SW 04:28.11
8 312 J Headland SBH U15B 04:28.14
9 159 M porter Colchester U15B 04:28.83
10 43 Y Sheikh Newham U17M 04:29.61
11 77 A Minney Bedford & C U17M 04:31.95
12 56 A Brace WPH U17M 04:32.12
13 441 P Taylor VoA U15B 04:32.31
14 415 J Emery Coventry SW 04:32.61
15 337 C Larsen Bracknell U17M 04:37.76
1500m Race 11 21:09
1 495 M Emery R&N SM 04:19.16
2 345 J Rogers Invicta U15B 04:19.60
3 412 M Nicholson Bedford U17M 04:22.76
4 422 D Abrey SBH U17M 04:23.27
5 346 S Smith-Bannister Afd M45 04:24.29
6 127 B Alcock Bedford & C U15B 04:24.67
7 463 J Judd Chelmsford U15G 04:25.16
8 256 C Nichols Team Southants ?W 04:26.34
9 258 T Hook CONAC U15B 04:26.78
10 485 R Bate Fairlands V SM 04:26.94
11 308 J Fieldmartin WSEH U15B 04:30.42
12 143 E Shephord Herts P U17M 04:31.27
13 44 J Cody Oxford U17M 04:31.55
14 14 T Atkins VoA U17M 04:38.27
15 336 R Weston Ipswich H SM 04:39.21
1500m Race 12 21:15
1 57 D Woodgate Luton U20M 04:12.98
2 178 A Rolt VoA M40 04:15.30
3 179 J Norris Ipswich H U17M 04:17.51
4 40 L Humphreys Bedford & C SM 04:17.71
5 277 S Wyllie Camberley U15B 04:18.70
6 2 D Tuttle Newbury U17M 04:18.84
7 67 A Chambers Owls U17M 04:19.46
8 449 C Hilton St Albans U15B 04:20.28
9 427 R Harvie WSEH U15B 04:20.97
10 108 J Waked H&M U17M 04:22.05
11 462 T Corbett Bedford & C U17M 04:23.47
12 11 L Deadman H&M SW 04:24.76
13 327 C Smith H&M SM 04:26.82
14 75 G Burkett Bedford & C U17M 04:36.32
1500m Race 13 21:21
1 437 A Gilbert Medway U17M 04:10.83
2 176 S Ratcliffe Newcastle SM 04:11.05
3 319 L McNabola Luton SM 04:12.57
4 90 M Bergin Bedford U17M 04:12.64
5 132 K Al-Abaidy St Albans U17M 04:13.47
6 475 S Bradley MMK SM 04:14.63
7 457 R Galligan Ireland SW 04:14.84
8 289 J Kerrielge Southend U15B 04:16.69
9 488 F Fullerton H&M SW 04:21.14
10 499 N Ditton WSEH U17M 04:23.04
11 477 R Threlfall MMK SM 04:28.62
12 265 N Wood Nene Valley H U17M 04:30.02
13 464 D Gurton VoA U17M 04:31.11
14 264 M West Nene Valley H U20M 04:39.84
1500m Race 14 21:26
1 112 D Wilson Herts P U17M 04:06.62
2 474 S Winters MMK U20M 04:07.91
3 492 H Fisher Team Southants U20M 04:08.05
4 152 M McLaughlin SBH U15B 04:08.23
5 138 D Alcock WPH SM 04:08.71
6 497 L Crispin NEB SM 04:08.91
7 317 M Fayers Hillingdon U17M 04:10.18
8 302 M Tarpey Herts P SM 04:10.39
9 89 M Vardy Newbury SM 04:12.70
10 489 G Twist H&M U20M 04:12.72
11 180 J Bird Ipswich H U20M 04:13.16
12 148 C Yates Hillingdon U17M 04:14.71
13 190 S Tuttle Bedford & C SM 04:15.49
14 490 A Bennett Team Southants U20M 04:15.87
15 142 P Benedickter Luton U20M 04:19.00
16 163 C Hepworth ESM U20M 04:25.36
1500m Race 15 21:32
1 155 A Bellew Bedford & C U20M 04:03.36
2 139 M Ryall VPH SM 04:03.89
3 291 A Friend Cardiff SM 04:05.23
4 424 E Gunby Peterborough U20M 04:05.47
5 476 C Hearn MMK SM 04:05.79
6 76 J Goodwin Bedford U17M 04:06.41
7 401 C Sutton H&M U20M 04:06.46
8 183 M Bennett Chiltern H SM 04:06.60
9 172 K Wootton Bedford & C SW 04:06.69
10 181 M McKeown Coventry U15B 04:06.77
11 156 S Wallbank Bedford & C SM 04:06.84
12 334 M Bateman Hillingdon SM 04:08.45
13 171 M Rose Coventry U17M 04:09.48
14 458 W Mycroft Cambridge U20M 04:15.63
15 465 I Bailey AFD U17M 04:17.01
1500m Race 16 21:38
1 72 S Connor AFD SM 04:00.36
2 353 D Cummins Corstorphine SM 04:01.41
3 314 T Mahon Owls U20M 04:01.41
4 440 M Missen Southampton SM 04:01.84
5 137 A Livingstone Basildon SM 04:02.47
6 55 N Browne WPH SM 04:05.20
7 309 J Norman Owls U20M 04:05.83
8 455 A Constable Ipswich H U20M 04:05.96
9 435 J Hogg M&M SM 04:06.53
10 249 S Bowden Bromsgate & Reddith U20M 04:07.94
11 417 Z Randall WPH U20M 04:12.66
1500m Race 17 21:43
1 105 R Heaney Bedford & C SM 03:55.88
2 293 J McDonnell Luton U20M 03:55.92
3 154 M Goodwin Bedford & C U20M 03:58.36
4 498 M Addison Harrow SM 03:58.86
5 141 R Parker Bedford & C U20M 03:59.13
6 85 A Mariani WG&EL SM 04:00.39
7 42 H Abdi Newham U20m 04:01.22
8 36 L Nicholas ESM U20M 04:01.47
9 482 T Collins Medway SM 04:02.99
10 500 D Bellinger Oxford C SM 04:06.49
11 493 E Palmer Ipswich H U20M 04:11.75
200m Race 1 1.5 M/S 21:52
1 145 L Owler St Albans U15G 30.49
2 38 A Rochester Barnet & D W45 30.64
3 128 S Bentley Watford H U13G 30.72
4 129 C Bentley Watford H U15G 32.30
5 37 C Salvary Trent PK W50 32.69
6 439 J Owler St Albans U13B 33.13
7 198 E Fordham St Albans U20W 33.50
200m Race 2 0 M/S 21:55
1 110 T Blackman MMK SM 29.43
2 284 C Hopkins Unatt SW 29.65
3 71 J Haill D&T U13G 29.69
4 434 A Carter E&H V70M 30.36
5 321 D Newman Garden city M50 30.79
6 411 A Nicholson Bedford U13G 31.01
7 267 D Rubini St Mary's R U13B 31.64
8 18 L Canning Unatt U13B 32.28
200m Race 3 0 M/S 21:57
1 290 J White Chiltern H U13B 27.86
2 114 R Lacey Bungay U15B 28.06
3 272 S Jones Herts P U13B 28.98
4 271 J Jones Herts P U13B 29.13
5 248 L Hopkins D&T W45 29.17
6 325 l Fanutza Davis E&H U15B 30.40
7 486 S Harris Fairlands V U20M 31.34
200m Race 4 0 M/S 22:00
1 5 N Gibson Peterborough SW 27.88
2 247 R Hill-Brown South Australian M M50 28.09
3 406 J Lawrence MMK M50 28.65
4 65 S Crouch Reigate U15G 28.88
200m Race 5 0 M/S 22:02
1 6 L Taylor Unatt M40 26.53
2 252 T Davidson R&N SW 27.03
3 199 Z Wells WSEH SW 27.06
4 425 A Patterson Fairlands V SM 27.53
5 282 T Kerr-Chin R&N U13B 27.53
6 278 T Ward MMK U15G 27.71
7 251 L Parkes Unatt U13B 28.48
8 420 G Robinson WSEH U13M 28.51
200m Race 6 0 M/S 22:06
1 19 P Canning Unatt M40 25.93
2 263 L O'Dell Luton U20M 26.16
3 121 A Okeyemi Harrow U15B 26.45
4 447 N Anderson SBH V35W 26.62
200m Race 7 0 M/S 22:10
1 318 J Harvey St Marks U15B 24.88
2 340 C Gaddes St Albans U15B 25.10
3 339 J Thomas St Albans U15B 25.11
4 421 C Wingfield Barnet & D U15G 25.20
5 472 J Smith SCVAC M40 25.48
6 47 H Bhandal ESM U15B 25.64
7 73 G Ogbeide London H SM 27.86
200m Race 8 0 M/S 22:14
1 305 L Martin MMK U17M 24.66
2 79 L Macdevitt Reading U15B 24.92
3 405 P Benedickter LAC M40 25.09
4 48 A Angell ESM U15B 25.16
5 99 T Bown WG&EL U15B 25.36
6 370 F Sackey Nuneaton U17M 25.50
7 24 G Taha VoA SM 25.95
200m Race 9 0 M/S 22:17
1 52 C Travis Thurrock SM 23.53
2 150 M Leadbitter Hunts SM 23.66
3 104 F Blackett Reading U15B 23.66
4 194 A Moraghan Riverside R M35 24.00
5 86 E Uwaifo Harrow U15B 24.71
6 313 T Waddington Unatt SM 25.36
7 58 E Confino London H U20M 25.50
8 322 C Marshall WSEH U15M 26.53
200m Race 10 0 M/S 22:21
1 276 J Ramos NEB U20M 23.37
2 342 L Yaxley St Albans U15B 24.23
3 83 A Hassan Reading U20M 24.54
4 7 R Barrett WSEH U17M 24.58
200m Race 11 0 M/S 22:26
1 41 J DaSilva Harrow SM 23.22
2 30 D Barber VoA SM 23.32
3 149 D Leadbitter Hunts SM 23.42
4 253 K McCarthy Belgrave H SM 23.78
5 266 R Reed Nene Valley H U17M 24.01
6 133 K Moss St Albans U17M 24.21
7 404 N Gilbert LAC U20M 24.73
8 59 M Mohammed London H U17M 25.02
200m Race 12 0 M/S 22:30
1 33 J Ramsbottom Watford H U20M 22.82
2 292 T Opta Leeds Uni SM 23.13
3 408 A Green Ilford U20M 23.21
4 299 R Fox BMH SM 23.22
5 117 H Ihuoma Ilford U20M 23.35
6 280 J Chin R&N U17M 23.69
200m Race 13 0 M/S 22:34
1 109 F Owolade Blackheath SM 21.84
2 407 A Balogun Ilford SM 22.07
3 64 L Sylvester TVH U20M 22.44
4 328 M Odundo-Mendez E&H SM 22.54
5 62 M Bjwo TVH U20M 22.66
3000m Race 1 22:37
1 333 G Peel AFD U17W 09:23.41
2 363 S Redding MMK U15B 09:27.44
3 335 M Callegari SBH U15M 09:28.75
4 364 E Blake St Albans S SM 09:36.14
5 200 S Kemble Garden city M50 09:38.40
6 195 K Knowles Bristol U20W 09:51.14
7 324 B Proctor Blackheath SW 09:55.87
8 323 G Proctor Blackheath U17M 09:58.44
9 274 T Biegel Banbury H U15B 10:00.10
10 366 K Jacobs Swindon SW 10:03.41
11 189 R Brine Lincoln Wellington U15B 10:15.01
12 351 R Knapton Winchester & D U15G 10:23.55
13 304 Macgregor Orion U17W 10:36.36
14 357 H Pegg Chelmsford SW 11:00.45
15 361 G Mayoh Watford H M40 11:03.06
16 355 G Duckworth Leighton Buzzard W50 11:03.42
17 341 C Tierney MMK U15B 11:06.92
18 115 R Spencer Bungay U15B 11:57.74
19 344 P Prescott Unatt SW 12:48.94
20 362 H Fallaize VoA W45 12:49.84
3000m Race 2 22:52
1 471 S Horsfield East Cheshire U20M 08:11.17
2 354 M Reed AFD U20M 08:34.06
3 371 S Duffy Stroud SM 08:35.71
4 169 T Comerford MMK SM 08:39.09
5 365 R Harper Leamington SM 08:41.49
6 358 E Messu Chelmsford SM 08:41.92
7 348 T Best Luton SM 08:46.74
8 352 J Ashton Bracknell SM 08:48.02
9 368 R Palmer Luton SM 08:48.27
10 467 C Rooke Ipswich H SM 08:52.29
11 369 J Hough Stroud SM 08:57.30
12 473 C Lambert MMK U20M 08:57.31
13 194 A Moraghan Riverside R M35 09:15.47
14 360 H Loughlin W Norfolk U17M 09:17.12
15 338 J Maurice Croydon H U17M 09:21.79
16 10 N Wilkins Medway U20M 09:30.46
17 359 A Mouradian Bracknell SM 09:32.91
18 456 H Alexander Unatt U15B 09:35.72
19 356 N Stone Peterborough U17M 09:39.73
Hammer 19:15
285 S Ridgway MMK U17M 61.08 5Kg
271 A Williamson WG&EL SM 60.37 7.26Kg
275 A Sydee Luton U15B 47.54 4Kg
279 S Smith WG&EL U20W 47.25 4Kg
273 S Evans Worthing H U20M 46.44 6Kg
274 M Evans Worthing H U20M 45.32 6Kg
277 D Burrell Luton M45 44.35 7.26Kg
281 B Knapp SNH U17W 41.14 4Kg
280 J Smith WG&EL U17M 39.63 5Kg
284 I Lawrence MMK U20M 39.51 6Kg
276 S Bunei Luton SM 39.40 7.26Kg
272 L Levy SNH U17M 39.18 5Kg
289 S Wise Luton SW 39.09 4Kg
286 R Goldsworthy MMK U15B 37.47 4Kg
290 T Campbell WSEH U15B 35.33 4Kg
278 L Boosey Thurrock U17W 33.53 4Kg
282 A Larkin WG&EL U17W 27.90 4Kg
269 N Ellis Kingston P U20W 22.48 4Kg
287 C Gould ESM U15G 22.48 3KG
406 J Lawrence MMK M50 22.42 6Kg
406 J Lawrence MMK M50 19.80 7.26Kg
288 A Gould ESM U15B 16.27 4Kg
No of competitors 447 Entries 498
Next Open Graded Meeting Wedneday 26th August 2009
Track Events   100m/800m/3000m plus BMC
Field Events   - Discus/Shot
Queries
†† phone††††††† 01923 235279
or e-mail†††††† info@watfordharriers.org.uk
AND THATí IT FOR THIS MEETING.